Terapie plynným ozonem je praxí prověřená metoda, vhodná v humánní i veterinární praxi pro léčbu, rehabilitaci a regeneraci svalů, šlach, vazů, šlachových úchytů, kloubních jamek. Ozon je aktivovaný kyslík, který má silné dezinfekční a dezodorační schopnosti. Po jeho použití se sám deaktivuje na běžný neškodný kyslík.

V oblasti chovatelství koní se ozon používá jako podpůrný proces při:

  • léčbě poškození a zánětu svalů, šlach, vazů a kloubních jamek
  • urychlení a podpora léčby povrchových zranění nohou
  • baktericidní, fungicidní, virucidní /neobsahuje alkohol/
  • rehabilitaci po úrazu
  • laminitidě (schvácení kopyt)
  • okysličení a aktivace svalů pře velkým výkonem (není kvalifikováno jako doping!)
  • pomáhá při léčbě zánětů
  • detoxikaci a ochraně proti vnějším vlivům (ozon chrání proti plísním, infekcím)
  • prevenci pro zachování zdravé pokožky a srsti (nejbezpečnější dezinfekční a čistící účinek)

Ozon má různé aplikační formy a tím i možnosti aplikace:

Vysoce ozonizovaný kvalitní olivový olej

ozonovaný olej
ozonovaný olej

Ozonováním kvalitního olivového oleje vznikají ozonidy. To jsou sloučeniny ve kterých je ozon stabilizován po dlouhou dobu. Předurčují ozonovaný olej nebo mast k lokálnímu použití přímo na místa, která jsou např. pohmožděna, nebo je třeba je dezinfikovat či aktivovat. Je vhodný i do otevřených ran. Má dlouhodobou působnost.

Najdete ho brzy v našem obchodě.

Ozonizovaná voda

Ozonová voda
Ozonizovaná voda

Ozonizovaná voda se musí připravovat přímo v místě použití generátorem ozonu, který pumpuje hadičkou ozon přes perlátor do nádoby s čistou vodou. Voda je určena pro přímé použití, protože díky rychlému rozpadu ozonu na kyslík poměrně rychle ztrácí účinnost. Nelze ji tedy vyrobit do zásoby. Její použití je široké a její výhod a je v možnosti používat větší objemy media k aplikaci

Plynný ozon

ozon
ozon

Ozon v plynné formě lze použít pro odstranění zápachu či dezinfekci prostoru, krmiv (díky svým biocidním vlastnostem ničí bakterie, plísně a kvasinky). Lze jím ošetřit i velké prostory, ale při aplikaci do prostoru nesmí být přítomni lidé, zvířata a živé rostliny. V případě použití vaků je bezpečný provoz zaručen speciálním destruktorem ozonu zabudovaným ve vaku tak, že okolní prostor je bezpečný a mohou v něm zvířata i lidé být.